Magnesium-Sleep¹-Complex Capsules

Αρ. είδους : 1436

90 κάψουλες

19,50 €(ανά 67g / 1 kg = 291,04 €)
Έκπτωση από 3 κομμάτια
μόνο 18,00 €(ανά 67g / 1 kg = 268,66 €)

συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ πλέον των εξόδων αποστολής

Σε απόθεμα

Visa
Mastercard
PayPal
invoice
  • A carefully balanced combination to provide the ideal support for your evening routine
  • Magnesium contributes to normal muscle function
  • Magnesium contributes to the normal functioning of the nervous system
  • Vitamin B6 contributes to normal psychological function
  • Melatonin helps reduce the time it takes to fall asleep
Έκπτωση από 3 κομμάτια
μόνο 18,00 €(ανά 67g / 1 kg = 268,66 €)

Food supplement containing magnesium, melatonin, lemon balm extract and vitamin B6

As the day draws to a close, our Magnesium Sleep Complex provides you with the support you need in the form of a carefully balanced combination of magnesium, vitamin B6, lemon balm extract and melatonin. The magnesium, which is derived from two high-quality compounds, helps to maintain normal muscle and nervous system function. This formula is the ideal support for your evening routine, containing vitamin B6, which contributes to normal psychological function, and 1 mg of melatonin per capsule to help reduce the time it takes to fall asleep.

1Melatonin helps to reduce the time it takes to fall asleep.

Due to trademark reasons, this product cannot be distributed to Switzerland.

Ingredients: Magnesium Oxide, Magnesium Bisglycinate, Hydroxypropyl Methylcellulose, Lemon Balm Extract, Silicon Dioxide (separating agent), Magnesium Stearate; Lactose, Vitamin-B6-Hydrochloride, Melatonin, Glucose Syrup.

 

per capsule

(= Daily dose)

% of NRV recommended daily dose*

Magnesium

290 mg

77

Melatonin

1 mg

**

Vitamin B6

1.4 mg

100

Lemon balm extract

50 mg

**

*NRV = Nutrient Reference Value for daily consumption according to Regulation (EU) No. 1169/2011
** no reference value available yet 

Recommended dose: To help you fall asleep more quickly, adults should take one capsule approximately 30 minutes before going to bed each day.

Do not take together with alcohol. Pregnant and breastfeeding women and persons taking medication should contact their physician before taking this preparation.

*Ισχύει για παραδόσεις με βασική αποστολή (Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής).

Δώροκαλωσορίσματος

Λάβετε ένα από τα αποκλειστικά προϊόντα μας δωρεάν με την πρώτη σας παραγγελία! Δημιουργήστε λογαριασμό πελάτη με λίγα μόνο κλικ για να εξασφαλίσετε αυτό το δώρο.

Δημιουργία λογαριασμού 

Μαζικήέκπτωση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies

Χρησιμοποιούμε cookies για να σας δείξουμε το σωστό περιεχόμενο για τη γλώσσα και τη συσκευή σας (απαραίτητο), για να παρουσιάσουμε επιλεγμένο περιεχόμενο για εσάς (προτιμήσεις), για να αναλύσουμε την πρόσβαση στον ιστότοπό μας (στατιστικά στοιχεία) και επίσης για να σας δείξουμε σε άλλους ιστότοπους τις καλύτερες ειδικές προσφορές μας (μάρκετινγκ).

Κάνοντας κλικ στο "Αποδοχή όλων" αποδέχεστε τη χρήση των cookies. Μπορείτε να επιλέξετε τα cookies ξεχωριστά και να τα αποδεχτείτε κάνοντας κλικ στο "Αποθήκευση διαμόρφωσης". Μπορείτε να αλλάξετε ή να ανακαλέσετε τις ρυθμίσεις cookies ανά πάσα στιγμή στο υποσέλιδο στην ενότητα "Επαναφορά ρυθμίσεων cookies". Μπορείτε να βρείτε αναλυτικές πληροφορίες στη Δήλωση προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Νομικές πληροφορίες | Δήλωση προστασίας προσωπικών δεδομένων

Αυτά τα Cookies είναι απαραίτητα για τη λειτουργικότητα της ιστοσελίδας μας και δεν μπορείτε να τα απενεργοποιήσετε (π.χ. SessionCookies).

Αυτά τα Cookies καθιστούν δυνατό, μεταξύ άλλων, να σας εμφανίζουμε προϊόντα που έχετε ήδη δει και να σας προτείνουμε παρόμοια προϊόντα. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη δήλωση προστασίας δεδομένων μας και στη δήλωση του εκάστοτε παρόχου.

Αυτά τα Cookies μας βοηθούν να κατανοήσουμε πως αλληλεπιδρούν οι επισκέπτες με την ιστοσελίδα μας. Οι πληροφορίες συλλέγονται και αναλύονται ανώνυμα. Ανάλογα με το εργαλείο, έχουν οριστεί ένα ή περισσότερα cookies από τον ίδιο πάροχο. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη δήλωση προστασίας δεδομένων μας και στη δήλωση του εκάστοτε παρόχου.

Αυτά τα Cookies τα χρησιμοποιούμε για να σας δείχνουμε π.χ. τη διαφήμισή μας σε άλλες ιστοσελίδες. Εάν τα απενεργοποιήσετε, θα σας εμφανίζονται άλλες διαφημίσεις. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη δήλωση προστασίας δεδομένων μας και στη δήλωση του εκάστοτε παρόχου.

Τα cookies αυτά χρησιμοποιούνται, ώστε να μπορούμε να σας προσφέρουμε επιπλέον υπηρεσίες στον ιστότοπό μας. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στη Δήλωση περί ιδιωτικότητας της εταιρείας μας και του εκάστοτε παρόχου.